saykar kumlama türkçe English
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLER
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLARIMIZ
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Enjeksiyonlu Kumlama Makinası
Kumlama Kabini ResmiSK 1400 Kumlama KabiniKumlama Kabini Yandan Resim
SK 1000 Enjeksiyonlu Kumlama Makinası filtresi üstünde, kompakt bir tasarıma sahip olup, 90cm'ye kadar parçaların kumlanması için dizayn edilmiştir. Genel kumlama proseslerine uygun, enjeksiyonlu kumlama makinasıdır. Otomatik filtre sistemine sahiptir. Kumlama basıncı ve miktarı ayarlanabilir. Silah kumlama, jant kumlama, mermer kumlamasında kullanılabilir; enjeksiyon kalıp temizleme, ekstrüzyon kalıp temizleme ve döküm kalıp temizleme amacıyla da kullanılmaktadır.
Kumlama Makinalarımız Türkiye'de ve yurtdışında çok sayıda firmada güvenle kullanılmaktadır. Bu firmaların bulunduğu ülkelere örnek olarak: Fransa, Bulgaristan, Slovakya, İtalya, İspanya, Almanya, Kosova, İran, Kuveyt, Mısır, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, BAE sayılabilir.
Enjeksiyonlu Kumlama Makinası
Kumlama Kabini ResmiSK 1400 Kumlama KabiniKumlama Kabini Yandan Resim
SK 1400 Enjeksiyonlu Kumlama Makinesi, diğer makinalarımız gibi kendi üretimimiz olup; yüksek hacim kapasiteli kumlama makinasıdır. Motor Korumalı, Basınç ve Faz Göstergelidir. Geniş kabin ölçülerine sahip SK 1400 Enjeksiyonlu kumlama makinesi, uzun ve büyük parçaların kumlanması için uygundur.
Önden Kapaklı Enjeksiyonlu Kumlama Makinası
Enjeksiyonlu Kumlama Makinası
SK 1000 F Önden Kapaklı Enjeksiyonlu Kumlama Makinası filtresi üstünde, kompakt bir tasarıma sahip olup, 90cm'ye kadar ve ağır parçaların kumlanması için dizayn edilmiştir. Genel kumlama proseslerine uygun, enjeksiyonlu kumlama makinasıdır. Otomatik filtre sistemine sahiptir. Kumlama basıncı ve miktarı ayarlanabilir. SK 1000 F Önden Kapaklı Enjeksiyonlu Kumlama Makinası Silah kumlama, jant kumlama, mermer kumlamasında kullanılabilir; enjeksiyon kalıp temizleme, ekstrüzyon kalıp temizleme ve döküm kalıp temizleme amacıyla da kullanılmaktadır.
ENJEKSİYONLU KUMLAMA MAKİNALARIMIZDA KULLANILABİLEN SARF MALZEMELERİ
NO CİNSİ TANE ÖZELLİĞİ KULLANIM AMACI
1 Alüminyum Oksit Sert, Köşeli Pürüzlendirme, Boya Sökme
2 Cam Kürecik Sert, Küresel Sonlandırma, Parlatma
3 Garnet Sert, Köşeli, Ekonomik Pürüzlendirme, Boya Sökme
4 Silisyum Karbür Sert, Köşeli Pürüzlendirme, Boya Sökme
5 Seramik Bilye Sert, Küresel Sonlandırma, Parlatma
6 Cam Kumu Sert, Köşeli Pürüzlendirme, Boya Sökme
7 Çelik Bilye Sert, Küresel Sonlandırma
8 Çelik Grit Sert, Köşeli Pürüzlendirme, Boya Sökme
9 Bazalt Sert, Köşeli Pürüzlendirme, Boya Sökme
10 Kumlama Sodası Yumuşak, Köşeli İnce Malzemelerden Boya Sökme
11 Plastik Abrasiv Yumuşak, Köşeli Hassas Kumlama
Saykar Metalurji olarak imalatını yaptığımız kumlama makinaları, öncelikle bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak dizayn edilmektedir. Ardından lazer kesim yöntemiyle kesilen plakalar büküm işlemlerinden geçerek kaynak bölümüne alınırlar. Birleştirme işleminden sonra parçalar montajlanır ve kusurları varsa giderilir. Ardından elektrostatik boya işlemi yapılır. Boyanan malzemeler diğer elektrik ve pnömatik aksamlar ile birlikte tekrar montaja alınır. Üretimi tamamlanan tüm kumlama makinalarımız satış öncesi teste tabi tutulurlar. Bu test işlemi, üretimini yaptığımız tüm kumlama makina ve ekipmanları için geçerli olup standart prosedürümüzdür.
Saykar Kumlama