saykar kumlama türkçe English
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLER
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLARIMIZ
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Silah Kumlama

SİLAH KUMLAMA MAKİNALARI

Bu sayfada silah kumlama işleminde kullanılan makineler hakkında bilgiler bulunmaktadır. Savunma sanayinde kullanılan neredeyse tüm çelik esaslı metaller kaplama ve boya öncesi kumlama işlemine tabi tutulurlar. Kumlama işlemi bu alanda çok hassas yapılmaktadır ve ekstra özen göstermek gerekir. Özellikle kabin tip namlu kumlama makinaları bu iş için kullanılmakta olup üretim miktarına bağlı olarak otomatik ve çok sayıda namlu kumlayabilen makineler de tercih edilebilmektedir. Silah kumlama işleminde kumlama abrasifi olarak daha çok alüminyum oksit kullanılmaktadır. Aşağıda silah kumlama işleminde kullanılan makinalar görülebilir.

Uydu Tip Otomatik Kumlama Makinası
SK 2000 UYDU TİP OTOMATİK KUMLAMA MAKİNASI
SK 2000 Uydu Tip Otomatik Kumlama Makinası, yüzeylerin işlenmesi ve sonlandırma işlemleri için üretilen çok yüksek verimliliğe sahip otomatik, yüksek teknolojili bir kumlama makinasıdır. Temel verimliliği, genellikle işlenmiş parçaların boşaltılması ve işlenecek parçaların yüklenmesi nedeniyle oluşabilen kesinti süresinin tamamen ortadan kaldırılmasından ileri gelmektedir. Makine, işlemi kesmeden sistemi beslemeyi mümkün kılan çoklu istasyonlu döner tabladan oluşan bir sistem ile donatılmıştır. Harici istasyon, dahili istasyonda işlem sürerken güvenli bir şekilde yükleme / boşaltma imkanı sağlar. İşleme alınan parça için özel bir alan tahsis edilmiştir. Operatör ara yüzlü PLC, tüm proses parametrelerini aşırı hassasiyetle programlamaya ve kontrol etmenize olanak sağlar.
*Minimum sürede yükleme / boşaltma *Kum ayırma ve geri kazanma için siklon *Nozulların doğrusal tahrik üniteleri *Otomatik hava ile temizleme için özel bir istasyon *Sistemi çalıştırmak için operatör arayüzlü PLC *Uydu dönme hızının ayarlanması *Hız ve tabanca konumlarının ayarlanması *Kendi kendini temizleyen kartuş filtreleme kabini *İç aşınmaya dayanıklı astar
Uydu Tip Otomatik Sulu Kumlama Makinası
SK 2004 UYDU TİP OTOMATİK SULU KUMLAMA MAKİNASI
SK 2004 Uydu Tip Otomatik Sulu Kumlama Makinası, silindirik parçaların yüzeylerinin işlenmesi ve sonlandırma işlemleri için üretilmiş yeni nesil bir sulu kumlama makinesidir. Standart yüzey kalitesi elde etmek için; parçanın dönüş hızı, kumlama süresi, kumlama hızı, nozulların parçaya mesafesi, kumlama basıncı gibi tüm parametlerin reçeteye işlenebildiği şekilde, operatör sadece dokunmatik ekran üzerinden program seçerek işlemi tamamlamaktadır. Üretim kapasitesi yüksek olan firmalar için tasarlanmış olan bu makinede, 80 cm uzunluğa kadar olan parçalar istenilen yüzeye göre istenilen süre işleme tabi tutulabilmektedir. Kumlama işleminin kesintisiz devam edebildiği önden pasta dilimi tasarımı sayesinde yüksek verimlilikte çalışmaktadır. Kullanıcı dostu tasarımı, hızlı işlem süresi, tozsuz çalışma ve homojen yüzey sağlama avantajları ile SK 2004 Uydu Tip Otomatik Sulu Kumlama Makinesi firmamız Saykar tarafından Türk sanayisine kazandırılmıştır.
*Otomatik Sulu Kumlama *Yüksek işleme kapasitesi *Kesintisiz işlem devamlılığı *Tozsuz çalışma *Kuru kumlamaya göre daha homojenize yüzey *Minimum sürede yükleme / boşaltma *Nozulların doğrusal tahrik üniteleri *Sistemi çalıştırmak için operatör arayüzlü PLC *Uydu dönme hızının ayarlanması *Hız ve tabanca konumlarının ayarlanması *İç aşınmaya dayanıklı astar *Sulu kumlamanın sağladığı abrasiv tasarrufu
Konveyörlü Namlu Kumlama Makinesi
SK 1150 KONVEYÖRLÜ SULU KUMLAMA MAKİNASI
SK 1150 Konveyörlü Sulu Kumlama Makinası, özellikle namlu kumlaması işlemi için tasarlanmış, tozsuz çalışma imkanı sunan bir makinadır. Kumlama kabini lazer kesim olup, paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Enjeksiyonlu Sistem Püskürtme Miktarı Ayarlama Özelliğiyle maksimum kontrol sunar(Basınç ve kum besleme regülatörü). Kapaklarda Switchler, Selenoid Valf ve Özel Üretim Pano sayesinde daha güvenli çalışma imkanı sağlar. Bütün kumlama makinalarımızda olduğu gibi, bu sulu Kumlama Makinasının da çalışma prensibi ve tasarımı tamamen firmamıza aittir.
Sulu Kumlama KabiniSulu Kumlama MakinasıSulu Kumlama Makinesi
SK 1100 SULU KUMLAMA MAKİNASI
SK 1100 Sulu kumlama makinası hassas kumlama işlemi için tasarlanmış, tozsuz çalışma imkanı sunan ve malzemeleri en parlak yüzey kalitesine ulaştırabilen bir makinadır. Sulu Kumlama Makinasının çalışma prensibi ve tasarımı tamamen firmamıza aittir. Türkiyede geliştirilen ilk kabin tipi sulu kumlama makinasıdır; yurtiçi ve yurtdışı birçok firmada güvenle kullanılmaktadır.
Set Üstü Kumlama Kabini
SK 500 TEZGAH ÜSTÜ KUMLAMA MAKİNASI
Tezgah üstü kumlama makinasının en büyük özelliği ufak parçaların tozsuz bir şekilde kumlanabilmesi ve az hava tüketmesidir. Bu nedenle küçük yatırımla kurulabilen bir cihaz olup kullanıcı dostudur. Tamamen kendi tasarımımız olan SK 500 tezgah üstü kumlama makinası 300 lt lik pistonlu bir kompresörle çalışabilmekte ve monofaz elektrikli panosu sayesinde şehir elektriği ile de kullanılabilmektedir. Kumlama basıncı ayarlayabilme özelliği vardır. Otomatik olarak kendini temizleyen, zaman ayarlı Jet Pulse filtre sistemine sahiptir.

Saykar Kumlama